Lyžařské bundy

Lyžařské bundy

Lyžování, pro někoho sport, pro jiného kratochvíle a pro někoho kombinace obojího. Ale ať již pojímáte lyžování jakkoliv, bez kvalitního oblečení se neobejdete. Důležitou součástí pro všechny lyžaře jsou pak lyžařské bundy.Jak vybírat lyžařské bundy

Lyžařské bundy musejí splňovat určité parametry a ne každá zimní bunda je dobrá také pro lyžování. Při jízdě se sice zahřejete, ale zase vás nesmí profouknout, kdežto při čekání na vlek vám během stání může být zase zima. Jiná situace je, pokud častěji spadnete, nebo třeba jen jednou, ale zrovna je sníh docela mokrý. Proto je ideální vybírat lyžařské bundy, které vás dostatečně ochrání.

Kvalitní lyžařské bundy

Kvalitní lyžařské bundy jsou na většinu výše popsaných situací konstruovány tak, aby vám po celou dobu lyžování poskytly maximální komfort. Udrží vás v teple a suchu a zabrání profouknutí. To vše díky patentům a vychytávám, které jsou pro lyžařské bundy nezbytností.


Náš tip: Hůlky na chození nejsou jen bezvýznamným módním doplňkěm, ale také skvělým pomocníkem na Vašich túrách, díky němuž můžete ušetřit až 15% sv0 fyzick0 energie.


Proti větru a dešti

Základní předpoklad lyžařské bundy je, aby vás ochránila proti větru a zabránila tak prochladnutí. Tato vlastnost bývá často nazývána wind stop. Ochrana proti dešti se řeší různými membránami, které mají určitý vodní sloupec udávaný v milimetrech. Čím je vyšší, tím lépe. Všechny tyto vlastnosti ale nesmí bránit prodyšnosti lyžařské bundy, což by zase způsobovalo nadměrné pocení.


Náš tip: Pokud Vám při lyžování náhodou bude zima, můžete si představit, jak se v létě budete vyhřívat někde na pláži. Pak se Vám zase bude před horkým sluníčkem hodit samorozkládací plážový stan - výborná pomůcka pro Vaši letní dovolenou.

Náš tip: Podrobné informace včetně užitečných rad a tipů o půjčkách online se dočtete na portále Maxi-Půjčky.cz.