Lyžařské helmy

Lyžařské helmy

Na bezpečnost je dnes kladen důraz v každé oblasti lidské činnosti, což je zajisté správná cesta. Týká se to sportu i běžného každodenního života. To platí i pro sjezdové a freestylové lyžování, které dnes už snad jen málokdo provozuje bez lyžařské helmy.Výběr lyžařské helmy

Při výběru lyžařské helmy bychom měli postupovat rozvážně a vybírat si s vědomím, že mnohdy strávíme na svahu celý den. Tomu by měl odpovídat především komfort, související s velikostí, čalouněním a tvarem lyžařské helmy.


Náš tip: Už jste vyzkoušeli hůlky na chození - trekingové hole na nordic walking? Jesliže ano, pak už je určitě při Vašich výšlapech v přírodě používáte. Jestli ne, tak to zkuste - jsou vhodné pro všechny věkové kategorie.


Typy lyžařské helmy

Lyžařské helmy se vyrábějí v zásadě ve dvou provedeních. Jedná se o freestalové a celoskeletové provedení. Freestylové bývají pohodlnější, lehčí a vzdušnější. Oproti tomu celoskeletové lyžařské helmy jsou určeny především pro závodní sjezdové lyžování, jsou tužší s pevným krytem uší. Oba typy mohou být doplněny ochranou brady.

Lyžařské helmy – design

Lyžařské helmy dnes vyrábí mnoho výrobců, což přináší také možnost většího výběru. Můžete tak vybírat kousky tvarově, barevně a vůbec celkově designově odlišné. Největší výběr tvarů a designů nabízejí již tradičně freestylové lyžařské helmy.

Doporučení

Při koupi lyžařské helmy si buďte vždy jistí, že vám přesně padne, nikde netlačí, ani není větší. Prostě by měla být opravdu akorát. Pokud se vám něco na vybraném výrobku nebude zdát, raději se podívejte po jiné lyžařské helmě.
Náš tip: Podrobné informace včetně užitečných rad a tipů o půjčkách online se dočtete na portále Maxi-Půjčky.cz.