Lyžařské rukavice

Lyžařské rukavice

K lyžařskému vybavení patří neodmyslitelně, kromě samotných lyží, hůlek, bot, kalhot a bund, také lyžařské rukavice. Lyžování bez nich je přinejmenším hazard, promrzlé ruce, v lepším případě, na příjemném pocitu z lyžování zrovna dvakrát nepřidají.Kvalitní lyžařské rukavice

Kvalitní lyžařské rukavice rozhodně nelze srovnávat s těmi klasickými na běžné nošení. Během lyžování zaměstnáváte ruce mnohem častěji, čemu také musí odpovídat kvalita rukavic. Za prvé musí něco vydržet a za druhé musí lyžařské rukavice splňovat další nároky odpovídající sportovnímu využití.


Náš tip: Při chůzi do kopce, z kopce i po rovince Vám skvěle vypomůžou hůlky na chození - trekingové hole na nordic walking.


Jak vybírat lyžařské rukavice

Lyžařské rukavice musí působit komfortně a doslova sednout na ruku, proto vybírejte jen takový střih, který odpovídá co nejpřesněji vaší ruce. Také v nich budete trávit více času, což souvisí s nároky na teplo, které musejí lyžařské rukavice splňovat. Tomu pak odpovídají použité materiály.

Lyžařské rukavice – materiály

Materiály, ze kterých jsou vyrobeny lyžařské rukavice, zajišťují, jak se v nich budete cítit. Kromě tepelné izolace je nutné, aby také chránily před větrem a byly voděodolné, za zachování prodyšnosti. Je proto důležité, aby materiály, ze kterých jsou lyžařské rukavice vyrobeny, splňovaly minimálně tyto parametry.

Vychytávky

Lyžařské rukavice mohou mít také některé vychytávky, jako jsou pogumované dlaně a prsty pro lepší držení hůlek, nebo různé kapsičky na drobné předměty.