Sněžnice, sněžnice Inook, sněžnice TSL

Sněžnice - Inook, TSL, Salewa

Sněžnice jsou vynález pomalu tak starý jako lidstvo samo, jen se na něj v některých obdobích trochu zapomíná. To ovšem neplatí v dnešní době, která přeje nejen novým, ale také staronovým aktivitám.

Díky tomu zažívají sněžnice comeback nejen v praktickém, ale především ve volnočasovém využití a není se čemu divit.
Náš tip: Hůlky na chození jsou výborným pomocníkem v létě i v zimě - na Vašich pěších výšlapech ušetříte až 15% Vaší fyzické energie.


Moderní sněžnice – typy

Moderní sněžnice se rozdělují do tří kategorií podle účelu použití. Prvním typem jsou sněžnice rekreační nebo také chodecké, které se využívají pro občasné vycházky do volné přírody a jsou také nejlevnější.

Následují horské nebo turistické sněžnice určené k náročnějším tůrám ve složitém terénu. Posledním typem jsou sněžnice běžecké, které jsou speciálně určeny pro běh v hlubokém sněhu.

Mezi nejrozšířenější a nejznámější patří sněžnice Inook, Salewa a TSL. Na sněžnice od těchto výrobců se nyní podíváme detailněji.

Sněžnice Inook

Oblíbenou a kvalitní značkou sněžnic jsou sněžnice Inook. Sněžnice Inook můžeme sehnat v různých provedeních - od sněžnic pro spíše rekreační využití až po sportovní sněžnice. Ceny sněžnic Inook se pohybují od zhruba 2 do 4 tisíc Kč. Pokud chcete nové a kvalitní sněžnice, vyzkoušejte sněžnice Inook.

Sněžnice Salewa

Sněžnice Salewa jsou určeny pro zkušené sportovce do náročných podmínek. Sněžnice Salewa bývají vybaveny nejmodernějšími vychytávkami, které ocení ti, kteří se pohybují v extrémním a náročném terénu. Cena Sněžnic salewa je proto o něco vyšší než cena "standardních" sněžnic.

Sněžnice TSL

Dalším typem sněžnice pro náročnější uživatele jsou sněžnice TSL. Nejoblíbenější typy tohto výrobce - sněžnice TSL 438 a sněžnice TSL 438 Access - jsou určeny pro náročné podmínky. Sněžnice TSL jsou proto zhotoveny z kvalitních materiálů a vynikají kvalitním zpracováním. Za sněžnice TSL 438 a TSL 438 Access zaplatíte v internetových obchodech zhruba od 4 do 5 tisíc Kč.

Jsou pro Vás vhodnější sněžnice Inook nebo sněžnice TSL?

Jak sněžnice vybírat a kde koupit

Sněžnice vždy vybírejte podle účelu, k jakému je hodláte použít. Od účelu se také odvíjí jejich konstrukce, použité materiály a v neposlední řadě také cena.

Sněžnice bazar

Pokud na kvalitu sněžnic nemáme příliš vysoké nároky, můžeme se poohlédnout po sněžnicích v bazaru s lyžařským vybavením. Cena sněžnic z bazaru bude o desítky procent nižší cena nových.


Doporučujeme: S výběrem vánočních dárků pro ženy Vám poradíme na stránkách www.vanocni-darky-online.cz.

Co jsou sněžnice

Sněžnice jsou nástrojem, který umožňuje pohyb po hlubokém sněhu i mimo upravené cesty. Můžete tak s nimi vyrazit do hor nebo lesů, kam nevedou běžné stezky a v klidu si vychutnávat krásy krajiny daleko od davu turistů. Sněžnice jsou zkrátka in!

Jak fungují sněžnice

Sněžnice fungují na jednoduchém principu rozložení váhy na větší plochu. Tento efekt právě zaručuje možnost procházet sněhem bez toho, abychom se příliš zabořili. Nejedná se přitom o žádný složitý pohyb, spíše o chůzi, čímž jsou sněžnice dosažitelné v podstatě pro každého.

Sněžnice bambusové

Sněžnice se dnes vyrábějí z moderních kvalitních plastů, ale stále jsou velmi populární "klasické" sněžnice bambusové. Sněžnice bambusové používal člověk už před stovkami let a tento přírodní materiál mnohými vlastnostmi předčí i materiály moderní.
Náš tip: Podrobné informace včetně užitečných rad a tipů o půjčkách online se dočtete na portále Maxi-Půjčky.cz.